Duke ngarkuar ngjarjet

«Të gjitha ngjarjet

  • Kjo ngjarje ka kaluar.

Afganistan: Një vit sundimi i talebanëve

Gusht 11 @ 12: 00 pm - 2: 00 pm EDT

Me afrimin e një-vjetorit të sundimit të talebanëve në Afganistan, ju jeni të ftuar përzemërsisht të bashkoheni me Unfreeze Afghanistan për një diskutim virtual të enjten e ardhshme, 11 gusht në orën 12:XNUMX ET në rrugën përpara për popullin afgan (grafika bashkangjitur).

Regjistrohuni këtu!

Folësit përfshijnë: Eksperti i Afganistanit, Profesor Barney Rubin, John Sifton nga Human Rights Watch, anëtari i bordit të Bankës Qendrore afgane, Dr. Shah Mehrabi, Adam Weinstein i Institutit Quincy dhe Negina Yari, një grua afgane në terren që po punon me Programin Botëror të Ushqimit dhe për gratë fuqizimin ekonomik.

Moderuar nga Unfreeze Afghanistan's Masuda Sulltan Hadija Afzal, kjo ngjarje do të përfshijë një diskutim panelist, pyetje dhe përgjigje dhe zëra e video nga familjet afgane në terren në vend.

Ju lutemi klikoni këtu për t'u regjistruar në webinar - Mezi presim t'ju shohim të enjten tjetër!

Detaje

Data:
gusht 11
Ora:
12: 00 pm - 2: 00 pm EDT
Kategoria e ngjarjes:
Etiketat e ngjarjes:
Faqja e internetit:
https://www.bit.ly/afghanniversary

Organizator

Të shkrihet Afganistani
Email:
office@unfreezeafghanistan.org
Shikoni Uebfaqen e Organizatorit

Bashkohu me diskutimin ...

Scroll to Top